INTERNATIONAL ASSOCIATION OPERATIONAL DEFENCE GROUP Ltd.

Blok pyramidy č. 2 POKLAD

Životní poklad s jeho hlavními komponenty, které za život lze získat, jsou víra, rodina, voda a zápal. Je nutné tento poklad neustále opečovávat a starat se o něj jako o strom z kterého chceme jednou získat sladké plody. Díky tomuto pokladu můžeme dokázat neuvěřitelné věci. Hodně lidí o tom ví, ale jenom menšina odhodlaných klíčové dovednosti objevuje a pěstuje o ně.

a) Víra
Pro víru musíme změnit návyky našeho osobního myšlení, protože ty jsou hlavním zdrojem našeho hledání se, našich neustálých obav, říkat si já nemůžu, já to nedám, nic se mi nedaří, nevím co mám dělat, nikdo mě nemá rád… Je nutné se zbavit těchto myšlenek, které pro nás mají neustálou negativní a kolikrát až destruktivní energii, která nás brzdí k dosažení vytyčeného cíle. Pro úspěch je nutné, abychom vyvinuli úsilí a směle se vydali na naši vybranou cestu. Neodkládejte své rozhodnutí na zítra ani na pozítří, protože situace bude stejná, bude se vám zdát, že stojíte neustále na místě. Čím dříve se vydáte na cestu, tím rychleji dosáhnete vytouženého cíle. Je to všechno jednoduché, je to na vás.

b) Rodina
Budování rodiny je jako čas, který nedokážeme zastavit, ale můžeme si chvíle upravit dle svých přání a možností. Produktivní ochránci dodržují a vlastně vytvářejí novou tradici pyramidy bezpečí, a to být spolu jako celá velká rodina, užívat si rodinné atmosféry a to ne jenom jednou v roce jako jinde, ale každý den a po celý rok.

c) Voda
Voda, která hasí oheň a získává pozitivní stressový pocit k podílení se na smysluplné věci, potřebné k bezpečnému životu. Je to disciplína, která je danou cenou pro realizaci bezpečného prostředí, kdy naší osobní vůlí neodmítáme realitu, ale přijímáme ji takovou, jaká je. Produktivní ochránce dělá vše pro bezpečí, protože je svobodný a má velkou vůli.

d) Zápal
Zápal, který nás drží v neustálém tempu a žene stále vpřed. Je to také náš vnitřní hlas, který využíváme k dosažení našeho cíle, jistoty a pocitu bezpečí. Vytváří naší morální energií, nadšení pro věc a smysl pro náš život. Pro zápal je nutné obětovat a i někdy podřídit naše chování, neohlížet se na ostatní a jít si pevně za svým cílem.

 

Stan Gazdik
Zakladatel IAODG ACADEMY
Komentáře