Jsou mezi námi

Muž, který překonal 26 světových rekordů a který dokázal lékařům a vědcům, že zdaleka nevíme, čeho je naše vlastní tělo schopno. Už jako dítě běhal po sněhu bosky a v 18 letech se ponořil do vody zmrzlého jezera v amsterdamským parku a po chvilce hlubokýho dýchání pocítil obrovský pocit síly a vnitřního klidu. A tak začala cesta tvrdého tréninku a překonávání až k získání přezdívky “The Ice Man”.

Když před 30 lety jeho žena skočila kvůli schyzofrenii z 8. patra a Wim zůstal se 4 dětmi sám, nedokázal to pochopit a začal víc tápat po problematice lidské psychiky, nemocech a celém lidském systému. Pustil se do testování svého těla přesvědčen, že se obejdem bez antidepresiv a léků. Po celou dobu byl terčem posměchu a věděl, že jedině když světu dokáže, čeho je schopen, budou ho brát vážně.

A tak si sedl na Time Square do ledu do krychle, kde vydržel 2 hodiny, dokázal zaběhnout maraton (42km) za polárním kruhem nebo vylezl na Mount Everest do výšky 7000m (v kraťasech). Zaběhl půl maraton v Namibii v poušti bez kapky vody, za 31 hodin vyšplhal v trenkách Kilimanjáro a mohla bych pokračovat…

Jak je to možný?

Wim Hof totiž dokáže za použití své mysli a dýchací techniky regulovat svou vlastní tělesnou teplotu. Tuto metodu pojmenoval: “The Wim Hof method”

Taky tvrdil, že dokáže ovlivnit svůj autonomní nervový systém, což lékaři považovali za nemožný. V roce 2011 se vědci konečně rozhodli Wima podrobit testu. Pod dohledem lékařů mu byl nitrožilně podán endotoxin – virus, který způsobuje do 90 minut příznaky jako je horečka, bolesti hlavy, zvracení a třesavka. Wim díky dýchacím cvikům dokázal zvýšit svůj stresový hormon kortizol a snížil výskyt zánětlivých buněk o 100 %. Neprojevil žádný negativní příznaky a jeho tělo virus zcela potlačilo.

Dokázal něco, co bylo považováno za nemožný a díky Wimovi tak museli přepsat vědecký knihy nejen v Cambridge, ale po celém světě. Pouze myslí změnil fungování imunitního systému. Poté, co mu tuto zprávu lékaři potvrdili, se Wim rozplakal. S cirkusem byl konec.

Po testu se ho jeden novinář zeptal, zda bylo těžké proti viru bojovat. A Wim odpověděl se slzami v očích: “Ne, to bylo lehké. Těžké bylo celé roky bojovat s výsměchem, opovržením a neustálou pochybností ostatních lidí.” Wim ale ještě nevyhrál. Vědci měli vše černé na bílém, ale poukazovali na fakt, že Wim je hrátkou přírody a proto se dá tento výsledek brát spíš jako vyjímka.

Wim to hecl a během 4 dní vytrénoval 12 lidí, kteří se zúčastnili stejného experimentu a byli stejně úspěšní. Naproti tomu druhá testovací skupina, která neměla Wimův trénink trpěla po aplikaci bolestí hlavy, horečkou a silnou třesavkou. Vědci byli v šoku. Něco takového by naše tělo nemělo být schopno. Wim to dokázal. Tím ale jeho cesta nekončí. Spíš naopak.

V současné době pořádá semináře, školení a expedice po celém světě. Věří v lásku a sílu. Podniká výpravy na vrcholky hor a přitom trénuje lidi ve své technice, díky které by se chtěl přiblížit svému snu. Světu bez nemocí. Jeho metodu praktikuje hromada známých osobností (Robert de Niro, Orlando Bloom,Thor, i produktivní ochránci).

www.icemanwimhof.com

Komentáře