Portugalsko 2019

Portugalsko 2019

Dne 05.08.2019 jsem odcestoval do Portugalska přesněji do města, které je kolébkou Portugalska Guimaraes. Byl jsem našeho přítele a lídra pobočky IAODG Portugal Ricardo Garcia podobu jednoho měsíce. Můj úkol byl rozvíjet pyramidu bezpečí, která pojednává o přátelství, vztazích a pěti hlavních bodech pyramidy. Potkal jsem různé lidi, viděl jsem různá místa, Portugalsko je místo nové generace.

Lidé jsou tam jiní, neignorují se, mají mnoho přátel a krásných lidských vztahů. Žil jsem v rodině Ricarda, která mě přijala za svého. Vím, že až zase někdy přijedu, tak zde mám mnoho přátel. Vše bylo pozitivní a plné energie, člověk nesmí propásnout žádnou chvíli. Já bych tam nic neměnil. Musím na sobě začít makat. Rád bych se tam vrátil s tím, co mě život naučí.

Ricardo a António naši dlouholetí a opravdoví přátelé, kteří jsou i našimi hrdiny. Ricardo je člověk s velkým srdcem a nikdy neopustil svého hendikepovaného bratra Antónia (úraz při aktivní činnosti vojáka). Zajišťuje svého bratra i svojí rodinu a to i přes své momentální zranění (těžká zlomenina kotníku). Zde je vidět, že hrdinové jsou stále vedle nás a čím dál více i v naší komunitě ochránců. Podpořme hrdiny i my zdraví, co nám nic nechybí, protože včerejšek nezměníme, zítřek neovlivníme a udělejme to hned. 

V Portugalsku jsem se naučil plánování, které můžu využít ve spoustě situacích. Mě se tato mise mladého ochránce mnoho líbila. Vím, že toto vše vytvářím pro svojí budoucnost s dalšími mými osobními zkušenostmi, kterými chci přispět k rozvoji naší bezpečné rodiny IAODG.

Philippe Gazdik

 

Zakladatel IAODG ACADEMY
Komentáře